Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu
  Jak im pomóc... - wolontariat
Jeśli nie możesz wspomóc naszych zwierząt finansowo i nie masz także żadnych rzeczy, która mógłbyś przeznaczyć dla schroniska... i tak możesz pomóc!

psy radom wolontariat
Przy bieżącym prowadzeniu schroniska, interwencjach na mieście i obsłudze kilkuset zwierząt pracy jest mnóstwo a niski budżet placówki nie pozwala na zatrudnienie dodatkowych pracowników. W tej sytuacji każdy kto chciałby pomóc będzie mile widziany. Nie chodzi tutaj wcale o wyręczanie personelu schroniska. Ludzie zatrudnieni na etatach mają przydzielone określone zakresy obowiązków i przede wszystkim nie starcza im już czasu na indywidualne podejście do zwierząt.

Praktyka pokazuje, że najistotniejsze jest aby wolontariusze byli w stanie świadczyć swą pomoc regularnie i konsekwentnie - nawet jeżeli nie mogą odwiedzać schroniska zbyt często. Z jednej strony pozwala to jak najlepiej wykorzystać dodatkową pomoc a z drugiej zwierzęta oswajają się z nimi. Dzięki temu obecność dodatkowych osób nie niepokoi zwierząt a sami wolontariusze są lepiej zorientowani jak bez niepotrzebnego angażowania personelu schroniska mogą im pomóc. Nie bez znaczenia jest tu też sprawa bezpieczeństwa samych wolontariuszy.

Pamiętajmy, że psy nie zawsze są w stanie właściwie odczytać nasze (nawet najlepsze...) intencje i mogą okazać się groźne. Tym bardziej gdy są w stadzie tak jak ma to miejsce na większości wybiegów. Nie dziwmy się zatem gdy personel placówki z dużą rezerwą podchodzi do osób które pojawiają się przypadkowo lub są tu po raz pierwszy i chciałyby od razu nawiązać bliski kontakt ze zwierzętami.

Jeżeli masz chęć pomóc osobiście to skontaktuj się bezpośrednio ze schroniskiem lub webmasterami tej witryny. Dane kontaktowe znajdują się tutaj


 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!