Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu
  Adopcja
psy radom adopcja

Schronisko jest doskonałym miejscem gdzie można sobie znaleźć czworonożnego przyjaciela. Niezależnie od tego czy chciałbyś mieć malutkiego zabawnego kociaka (który jednak szybko dorasta...), spokojnego, zrównoważonego dorosłego kota którego można zostawić samego bez obawy, że coś napsoci czy psa - wszystkie te zwierzęta posiadamy w dużym wyborze. Ciągle trafiają do nas coraz to nowe szczeniaki oraz dorosłe psy. Stale obecne są różne rasy oraz ich wzajemne kombinacje - począwszy od najmniejszych, zawsze przyjacielskich i spragnionych kontaktu z człowiekiem piesków aż do dużych, mogących spełniać rolę psa stróżującego lub obronnego zwierząt. Coraz częściej naszymi pensjonariuszami zostają psy rasowe - do niedawna było to dosyć rzadkie zjawisko.

Wciąż jeszcze uważa się, że tzw. psy rasowe mają łatwiej, że fakt posiadania rodowodu chroni przynajmniej od wyrzucenia na ulicę, pozostawienia w lesie czy w najlepszym przypadku oddania do schroniska. Dzisiaj to mit. Psy mnoży się bez opamiętania i po najniższych kosztach. Nadprodukcja której nie uda się sprzedać zasila schroniska. Pseudochodowcy traktują zwierzęta jak zwykły towar handlowy.

Biorąc psa ze schroniska nie tylko oszczędzasz pieniądze ale również:


  • robisz dobry uczynek
  • masz możliwość dowiedzenia się czegoś o cechach psychicznych zwierzęcia - i to nie od sprzedawcy zainteresowanego przede wszystkim doprowadzeniem transakcji do końca ale od pracowników schroniska mających kontakt ze zwierzęciem na co dzień.
  • zanim podejmiesz decyzję możesz odwiedzić schronisko wielokrotnie, poobserwować zwierzęta i na spokojnie podjąć decyzję. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego zwierzaka wystarczy, że odczekasz kilka tygodni. Na pewno odwiedzając nas ponownie znajdziesz nowych pensjonariuszy.
  • ze zwierzakiem ze schroniska możesz się fantastycznie dogadać. Nie jest on tak emocjonalnie związany z kimkolwiek. Od razu staniesz się jego autentycznym panem.
  • chociaż decyzja o adopcji powinna być przemyślana (opuszczenie schroniska jest zawsze dla naszych podopiecznych dużym przeżyciem) to jednak w sytuacji gdy zwierzę nie spełni twoich oczekiwań możesz je oddać. Nie będziesz miał przynajmniej takich wyrzutów sumienia, jak by to miało miejsce w przypadku zwierzaka kupionego na targu lub od hodowcy.
  • możesz po adopcji liczyć na szereg zniżek przy zakupie dla psa wyprawki, pożywienia czy wizycie w gabinecie weterynaryjnym - patrz: tutaj.
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!